Dla każdego przypadku przygotowuję indywidualny plan leczenia, co pozwala pacjentom w końcu zapomnieć o ciągłych próbach pozbycia się trądziku. O wiele łatwiej jest działać systematycznie, krok po kroku, niż wciąż zaczynać na nowo, skazując się na niepowodzenie.

Opis programu leczenia

Co 2-3 tygodnie spotykam się z moimi pacjentami, aby monitorować postępy w terapii i w razie konieczności wprowadzać niezbędne zmiany. Program obejmuje następujące kroki:
Wypełnienie kwestionariusza — przed konsultacją i bezpośrednim spotkaniem proszę pacjenta o udzielenie odpowiedzi na pytania. To pozwala na efektywne wykorzystanie trwającego godzinę spotkania.
Konsultacja — to czas na poznanie pacjenta, zebranie szczegółowych informacji, wywiad i postawienie diagnozy dotyczącej rodzaju trądziku i stopnia zaawansowania problemu.
Określenie szczegółowego planu leczenia, omówienie go z pacjentem, wyjaśnienie wszystkich elementów.
Wyjaśnienie — tłumaczę, jak zachowuje się skóra trądzikowa i czym różni się od skóry osób bez skłonności do trądziku.
Identyfikacja produktów spożywczych, które nasilają objawy trądziku, oraz indywidualne rekomendacje w zakresie diety bez drastycznych ograniczeń.
Identyfikacja i usunięcie z codziennej rutyny rzeczy, które nasilają objawy trądziku (np. używania ręcznika do mycia twarzy, korzystania z niewłaściwych produktów do prania i higieny, zasady zachowania higieny podczas treningów itp.).
Program specjalistycznych, indywidualnie dobranych do danego przypadku zabiegów kosmetologicznych (w zależności od stopnia zaawansowania i rodzaju trądziku). Takie kompleksowe podejście nazywa się zabiegiem przeciwtrądzikowym AcnePro.
Jak zostało wspomniane, okresowe spotkania w celu ustalenia indywidualnych reakcji na leczenie oraz dostosowania planu pielęgnacji i leczenia, odbywają się co 2-3 tygodnie.

Masz jeszcze jakieś pytania? Potrzebujesz konsultacji? Zadzwoń na jeden z podanych numerów telefonu - z przyjemnością Ci pomogę!

Plan pielęgnacji domowej może one obejmować używanie kwasów i eksfoliatorów.
Określenie dodatkowego planu pielęgnacji w celu wsparcia skóry w procesie adaptacji do nowej rutyny pielęgnacyjnej i zapewnienia ciągłości leczenia.